ANTALYA’DA ROFİFE 07 DAMGASINI VURDU

ANTALYA’DA ROFİFE 07 DAMGASINI VURDU

ANTALYA’DA ROFİFE 07 DAMGASINI VURDU
Yazar: besthaberüzerinde: Mart 24, 2015Kategori: AKDENİZ, SLIDER
Akdeniz Lara ve Falez Rotary Kulüpleri ile Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğince düzenlenen 7. Rofife Kısa Film Festivali’nin ödül töreni Antalya Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Rotary kulüplerinin ortaklaşa düzenlediği törene Türkiye’nin dört bir yanından Rotary kulüp başkanları ve rotaryenlerin yanı sıra Akdeniz Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. M. Bilal Arık, Akdeniz Üniversitesi öğretim üyeleri, usta yönetmenler, oyuncular, iletişim fakültesi öğrencileri ve çok sayıda sinemasever katıldı. Rofife Film Festivali jürisinin 321 film arasından seçtiği filmler ödüle layık görüldü. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Lara Rotary Kulübü Başkanı İsmail Toy, Rotary amaçlarına uygun niteliklere sahip, kendinden önce başkalarına hizmet prensibini benimsemiş, toplumdan alma yerine topluma verme aşamasına ulaşmış kişilerle çalışmaktan çok mutlu olduğunu belirterek Rofife Kısa Film Festivali’nde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Kardeş ülke Azerbaycan

Festivalde özel davetli olarak bulunan Azeri yönetmenler Ayaz Salayev ve Amil Mamiyev’e plaket takdim eden 2430. Bölge Governörü Korhan Atilla, Türk halkının Azerbaycan’ı uzun yıllardır kardeş ülke olarak benimsediğini söyleyerek, davetlerini geri çevirmedikleri için yönetmenlere teşekkür etti. Festivalin ödül töreninde sahne alan TED Antalya Koleji çocuk korosu 3 farklı eser seslendirdi. Ayrıca HDN dans grubu 2 farklı koreografide dans gösterisi sergileyerek ödül törenine renk kattı. Çanakkale Savaşı’nda şehit olan askerlerin de unutulmadığı törende Çanakkale Savaşı’nı tasvir eden metinler okundu.