9. ROFIFE KISA FILM FESTIVALI YAKLAŞIYOR

9. ROFIFE KISA FILM FESTIVALI YAKLAŞIYOR

9. ROFIFE KISA FILM FESTIVALI YAKLAŞIYORÜlkemizde özellikle son yıllarda kısa film dalında yapılan çalışmaların sayısı giderek artıyor. Bu sayede sinema dünyasına ilgisi olan gençlerimizin kendilerini gösterebilecekleri çalışmalar için güzel platformların sayısı artıyor. Sitemizi açtığımızdan bu taraf düzenli olarak kısa film festivalleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışıyoruz. Bu noktada ki amacımız basında ve televizyonda çok kısa bahsedilen kısa filmler hakkında bilgi sahibi olmanızı amaçlıyoruz. Bunlardan birisi de bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Rofife Kısa Film Festivali oluyor. Her yıl verdiği sayısız ödül ile geleceğiniz yönetmenlerini bizler için hazırlıyor. Özellikle bu yıl festivale katılmak isteyenler için gerekli şartları yazımızın altında paylaşacağımız festivalin resmi sitesine girerek bakabilirsiniz. Ancak temel bazı bilgileri sizlerle paylaşalım. Bu yıl kısa film yarışması konusu serbest olarak açıklanmış. Ancak belirli konulara daha fazla önem verilmesi istenmiş. Konu başlıkları dünya barışı, temiz su ve hijyen, okuryazarlık, hastalık, ekonomik kalkınma, çocuk ve ana sağlığı başlıklarına özellikle dikkat edilmesi isteniyor.

Değerli Jüri Üyeleri


Kısa film yarışması olarak düzenlense de festivalde çok sayıda ödül dağıtılıyor. Amaç kısa filmi sevenlerin bu yarışmaya olan ilgisini arttırmak. Tek istedikleri bir şey kazanmak olanları değil kısa filme ve sinemaya bir şeyler katmak isteyenleri toplamak istiyorlar. Tam olarak sayamadım ama sanırım 20'den fazla kısa filme ödül verilecek. Kısa film yarışmalarında amaç insanları bir araya getirmek olduğu için katılım için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Tek yapmanız gereken sitede bulunan festival katılım şartlarını yerine getirmek ve başvurunuzu gerektiği gibi yapmaktır. Filmler arasından gerekli olanlara ödül vermek için değerli jüri üyeleri bulunuyor. Bu üyeler 4 önemli konuya dikkat ederek sizlerin arasından gerekli olana ödül verecekler.


22-25 Mart 2017 yılında mersinde düzenlenecek olan kısa film festivali ile ilgili tüm haberleri rofife.org sitesi üzerinden bakabilirsiniz. Şimdiden katılımcı arkadaşlara başarılar diler güzel kısa filmleri bizlerle paylaştıkları için teşekkür ederiz.