16.ROFİFE ROTARY KISA FİLM FESTİVALİNDEN SİZLERE

16.ROFİFE ROTARY KISA FİLM FESTİVALİNDEN SİZLERE

UZUN BİR YOLDA  “16. ROFİFE ROTARY KISA FİLM FESTİVALİ” BAŞLIYOR

Yeni bir festivalin başlangıcındayız.

16. ROFİFE  ROTARY KISA FİLM YARIŞMASI BAŞLIYOR.

Birlikte aylarca sürecek bir maraton, yeniden başlıyor. ROFİFE ‘’Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali ‘’ bu yıl 16. kez ülkemizin en iyi Kısa Film Festivalleri arasında yerini bir kez daha alıyor.

Mutluyuz ve ilk günkü kadar heyecanlıyız.

Kısa Filmin ulusal sinemamızdaki tartışılmaz önemi bilerek, geleceğin ünlü yönetmenleri ile şimdiden tanışmanın, kısa film sanatına hak ettiği destek ve önemi vermenin, sinemaya emek verenlerin hayatlarına dokunabilmenin mutluğunu yaşıyoruz.

EMEKLERİNİZ ROFİFE KISA FİLM FESTİVALİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR

Çünkü hemen hemen her kısa film yönetmeninin rüyalarını bir gün uzun metraj çekebilme düşlerinin süslediğini, ulusal kısa filmlerimizin ne denli zor koşullarda sizin tarafınızdan üretildiğini biliyoruz.

Türkiye’nin en katılımcı, en paylaşımcı ve en demokratik film festivali olmak konusundaki iddiamız devam ediyor. Yurt içinde ve dışında yirmi dört ön eleme Kent Jürilerinde sayıları yüz yirmi kişi aşan sinemaya gönül vermiş amatörlerden, akademisyenler, sinema emekçileri ve profesyonellerden oluşan bir dev jüri ile filmlerinizi değerlendiriyoruz.

Siz Kısa Filmcilerimiz için, hiçbir ayrım gözetmeden güvenilir, prestijli platform oluşturmak ve eserlerinizi tüm dünyadaki seyirci ile buluşturmak için her geçen gün artan bir tempoda çalışmalarımızı sürdürmeye kararlıyız.

Kısa Filmcilerimizin seslerinin artık uluslararası arenada daha gür çıkmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

FİLMLERİNİZİ İZLEYEN İNSANLAR DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK

“Sinema hiçbir şeyi değiştirmez; ama insanların birçok şeyi anlamalarını sağlar. Dünyayı değiştirecek olan şey filmler değil, o filmleri izleyen insanlardır.”

Ünlü Polonyalı sinemacı, yönetmen, senaryo yazarı Krzysztof Kieślowski ne kadar güzel söylemiş, bu güzel sözlerine ROFİFE Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali olarak yürekten katılıyoruz.

Bizim için çok değerli, ülkemizin ve dünyanın geleceğini değiştireceğine inandığımız siz yönetmenlerimizle birlikte, asla vaz geçmeyeceğiz.

BİZ İNANIYORUZKİ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ.

Başarınız, başarımızdır. Yolunuz açık olsun.

Güzel günlerde görüşmek üzere ,