DR. A. ŞÜKRÜ KÜNÜÇEN BÜYÜK JÜRI ÜYESİ

DR. A. ŞÜKRÜ KÜNÜÇEN BÜYÜK JÜRI ÜYESİ

DR. A. ŞÜKRÜ KÜNÜÇEN 

1956 yılında Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1981 yılında mezun oldu. 1980 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Eğitim Televizyonu Merkezi’nde Türk-Alman Teknik Yardım ve İşbirliği Projesinde Kamera Bölümünde çalışmaya başladı. 1985 yılında Anadolu
Üniversitesi’nde araştırma görevlisi kadrosuna atandı ve akademik ve uygulama çalışmalarını sürdürdü.


Sinema-Televizyon Anabilim dalında Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik Programı’nı tamamladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Radyo-Televizyon Merkezi’nde 1985-1994 yılları arasında Işık ve Kamera Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. 1994 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi
Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.


Çeşitli Üniversitelerde lisans ve lisansüstü dersler verdi. Anadolu Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’ndeki görevleri sırasında çok sayıda eğitim programları, tanıtım programları, reklam filmleri, kamu spotları, televizyon dizileri, müzikaller, belgesel filmler vb. yapımlarda kameraman, görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak görev yaptı, uluslararası projelerde çalıştı. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda sinema televizyon alanında seminerler, kurslar verdi, danışmanlık yaptı, festivaller ve yarışmalarda jüri üyelikleri yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında film festivallerine katıldı.

5.Uluslararası Icronos Arkeoloji Filmleri Festivali’nde “Midas” adlı belgesel filmiyle ödül aldı ( Bordeaux – Fransa, 1996).


Halen Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.